Перехід від «зеленого» тарифу до аукціонів

Європейський банк реконструкції та розвитку запевняє, що необхідно переходити від «зеленого» тарифу до аукціонів якомога швидше.

Народні депутати вже зареєстрували в парламенті законопроект №8449, який передбачає перехід від «зеленого» тарифу до механізму аукціонів для нових об’єктів відновлюваної енергетики з 2020 року. При цьому пілотний аукціон із продажу потужностей для будівництва сонячної електростанції в Чорнобильській зоні має відбутися в другій половині 2019 року.

Згідно з документом, аукціони будуть обов’язковими для великих об’єктів відновлюваної енергетики: для сонячних електростанцій потужністю понад 10 МВт і вітрових електростанцій потужністю понад 20 МВт. При цьому передбачена можливість участі в аукціонах і меншої за потужністю генерації. Цим законопроектом пропонується зниження розміру «зеленого тарифу» для сонячних електростанцій з 2020 року на 30%, а не на 10%, як передбачено чинним законодавством.

1 жовтня 2014 року Кабінет міністрів затвердив Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року, який передбачає збільшення частки відновлюваних джерел у загальному балансі генерації електроенергії з 1% до 11%. Головним механізмом для стимулювання розвитку такої енергетики в Україні є «зелені» тарифи — спеціально високі (вищі, ніж в інших видів генерації), затверджені законом, ціни на електроенергію, яка виробляється з відновлюваних джерел.

Похожие записи

0 Комментариев